Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

27.09.2018 / 16:08

Боржники ризикують залишитися без блакитного палива

"Хмельницькгаз" отримав від газопостачальної компанії доручення-повідомлення про необхідність припинення подачі газу майже 3 тис. боржникам, які проігнорували повідомлення щодо необхідності оплати існуючого боргу та попередження про відключення газу за борги.
Робота з підземним газопроводом Робота з підземним газопроводом ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

За даними постачальника, загальна заборгованість мешканців Хмельницької області за спожитий газ є критичною - понад 272 млн.грн.. Вчасно розраховуються за газ лише 28% споживачів, решта - нарощують борги. Зокрема – по м.Хмельницькому сума боргу складає 66 млн.грн., Хмельницькому району біля 23 млн.грн. Найбільші міста-боржники – це Городок, Дунаївці, Кам’янець-Подільський, Красилів.  То ж,  щоб не допустити зриву опалювального сезону в області, ПАТ «Хмельницькгаз» вимушене припинити газопостачання боржникам.

«Кроки по відключенню  боржників  є для нас непопулярними та вимушеними, - зауважує в.о. комерційного директора Олександр Надольний. -  Водночас, як відомо, ПАТ «Хмельницькгаз» отримує лише 71 коп. з кожного оплаченого споживачами кубометра палива, що є вкрай недостатньо.  Ці кошти є тарифом на доставку (розподіл) газу і мають забезпечувати безаварійність мереж, виконання капітальних ремонтів. модернізацію тощо. Через значні борги споживачів ми не можемо повністю підготувати газорозподільну системи області до величезного навантаження  в опалювальний період, який незабаром розпочнеться.  Тому, через боржників виникає ризик проблем з газопостачанням у споживачів, які вчасно розраховуються.

Наразі ля поновлення газопостачання доведеться сплатити повністю свій борг за газ, крім того оплатити послуги  «Хмельницькгазу» по відключенню та  повторному відновленню газопостачання, що складає в межах 2-2, 5 тис.грн. і більше.

Водночас, якщо людина купує будь-який товар або замовляє послугу, то розуміє, що за це потрібно обов’язково сплатити. Також і за газ, адже газ  - це той самий  товар, за якій необхідно сплачувати. Також для розрахунків за природний газ при неможливості самостійно оплачувати послуги з газопостачання, - держава надає допомогу у вигляді житлової  субсидії. Тому ТОВ «Хмельницькгаз збут» радить своїм клієнтам користуватись цією допомогою і не накопичувати борги, а також за необхідності звертатися до постачальника для укладення договору на реструктуризацію боргу.

Отож, накопичуючи борги, споживачі ризикують залишитися без блакитного палива та субсидій, крім того, багатомільйонна заборгованість негативно впливає на підготовку та своєчасний початок опалювального сезону.

Детальніше - у нашому сюжеті на ТРК "Місто" http://mistotv.com/26235

 

 
Джерело: