Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

14.11.2018 / 14:42

Через дії "Нафтогазу" міста України залишились без тепла

Днями Україну сколихнули події у Кривому Розі, Смілі та Шепетівці, коли через дії «Нафтогазу» без тепла залишилися тисячі будинків, школи, лікарні, дитячі садочки та підприємства. Причина - відмова "Нафтогазу" поставляти газ підприємствам теплокомуненергетики через борги та відсутність номінацій (необхідних обсягів газу). НАК "Нафтогаз України" не давав містам газ навіть при мінусовій температурі, тому виникла велика ймовірність техногенних катастроф у багато разів більших за Алчевську.
На каналі "ТВ7+" говорили про відсутність тепла через дії "Нафтогазу" На каналі "ТВ7+" говорили про відсутність тепла через дії "Нафтогазу" ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Тож яка ситуація в нас на Хмельниччині? Чи можливий повтор таких подій в області?

Про це велась розмова на каналі «ТВ7+» з технічним директором ПАТ «Хмельницькгаз» Олександром Лобом   та Юрієм Бурко-Бурчаком, головою правління ОСББ “Гарант-Сервіс”.

Олександр Лоб зауважив, що дані події в Кривому Розі були спровоковані проти місцевих газівників, які не мали прямого відношення до даної критичної ситуації. Адже про можливий розвиток подій було наголошено і на нещодавній прес-конференції, що відбулась у ПАТ «Хмельницькгаз» для ЗМІ області  та ряді газорозподільних підприємств країни. Зокрема те, що НАК «Нафтогаз України» отримав право відключати підприємства ТКЕ, навіть при температурі повітря -30 С. Мова йшла проте, що доручення будуть надаватись письмово, а відключення котелень ТКЕ неминуче призведуть до технічних збоїв та виходу з ладу обладнання, а також матеріальних збитків, які значно перевищуватимуть суми боргів.

Кор. Які ж тоді функції газорозподільних компаній. Зокрема, вашого підприємства?  

О.Лоб наголосив, ПАТ «Хмельницькгаз» лише транспортує природний газ, а єдиним постачальником блакитного палива є НАК «Нафтогаз України», який мав би вирішити усі важливі питання до початку опалювального періоду.  Тому дані рішення та дії  «Нафтогазу» можуть та залишили без тепла сотні тисяч споживачів, як це відбулось у Кривому Розі. Тому наголошу, що ПАТ «Хмельницькгаз» не продає енергоресурс, а лише доставляє його споживачеві і отримує всього 71 коп. за розподілений кубометр. Згідно нормативів перерахунку в жовтні більше 85% коштів за спожитий газ отримала компанія НАК «Нафтогаз України».

Кор. То в даній ситуації «Криворіжгаз» став заручником?

О.Лоб  Так, як оператор ГРМ, «Криворіжкгаз» при письмовому зверненні постачальника, - змушений був припинити газопостачання даним категоріям. Що й спровокувало такі наслідки, коли споживачі не розібралися у даній ситуації, а весь негатив вилили на газівників. Крім того, пошкодили майно, спецавтомобілі аварійної служби та дестабілізували роботу стратегічно важливого підприємства, не задумуючись про подальшу власну безпеку та безперебійність та безаварійність доставки газу у помешкання. 

 Повністю ефір можна переглянути у телепередачі "Основний інформаційний вечір області" за посиланнням http://tv7plus.com/nominatsiyi-na-gaz-osnovniy-informatsiyniy-vechir-oblasti-zapis-vid-13-listopada/

 

Джерело: