Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

14.09.2018 / 11:29

Прес-конференція «Через невідповідність тарифу на розподіл з «Хмельницькгазу» звільняються кращі фахівці»

Напередодні опалювального періоду, коли багаторазово зростає навантаження на газорозподільну систему області, - у ПАТ «Хмельницькгаз» назріла проблема з відтоком найкращих та найдосвідченіших спеціалістів з багаторічним стажем. Причина – надто низький та невідповідний до навантаження та відповідальності - рівень заробітної плати.
Під час прес-конференції Під час прес-конференції ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Директор фінансовий Олександр Храпицький зауважив, що встановлений НКРЕКП ще два роки тому тариф на розподіл газу є вкрай низьким та не може забезпечувати повноцінне функціонування компанії, зокрема, виплату відповідної заробітної плати, яка на сьогодні складає лише 5900 грн. Водночас, ПАТ "Хмельницькгаз" вже неодноразово зверталось до державного регулятора з пропозиціями та обгрунтуваннями щодо  необхідності перегляду тарифу на розподіл газу, в т.ч. відбувалались і громадські слухання по даному питанню. Однак, з НКРЕКП жодної відповіді не надійшло. Як наслідок таких дій держрегулятора - з підприємства масово звільняються найдосвідченіші працівники. Наразі за два останніх роки відтік кадрів склав пона 600 фахівців, з початку року «Хмельницькгаз» залишили 322 працівники. Адже зарплата у 5 тисяч  гривень змушує людей звільнятися, а нових робітників залучити важко.
Технічний директор Олександр Лоб зазначив, що критична нестача тарифу змушує професіоналів залишати колектив та шукати відповідних заробітків, щоб забезпечити свої родини. Однак, тривожно те, що йдуть професіонали, а для того, щоб набути знань та навиків, - новому спеціалісту необхідно не менше 2 років. 

Наразі система газопостачання Хмельниччини почала будуватися ще у 1947 році, а газифікація м.Хмельницького розпочалася у далекому 1956 році. Тому потребує постійної технічної підтримки – інвестицій, які також закладаються у даний тариф на розподіл газу.

Голова первинної профспілкової організації Волочиського відділення ПАТ "Хмельницькгаз" Лілія Костецька зауважила, що профспілки в свою чергу теж постійно зверталися до уряду та НКРЕКП. Зокрема, у своєму останньому зверненні висловлено прохання  втрутитись  ситуацію та забезпечити у цей непростий для України час сталу, безперебійну та безаварійну роботу газорозподільної системи та не допустити колапсу. А також звернулися з вимогами:

  • негайно привести тарифи на розподіл газу до економічно обгрунтованих;
  • відобразити і захистити в тарифі заробітну плату працівників на рівні середньої по промисловості України, як це передбачають діючі нормативні документи. Телесюжет про хід про хід прес-конференції можна переглянути за  посиланням - http://mistotv.com/page/6