Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

27.09.2019 / 11:40

АТ "Хмельницькгаз" провів онлайн пресконференцію щодо можливих наслідків нестачі тарифу

26 вересня 2019 року на МТРК "Місто" відбулася наживо пресконференція для ЗМІ області. Темою заходу стало питання неготовності ряду підприємств області до початку опалювального періоду 2019-2020 років та можливих наслідків нестачі тарифу на розподіл.

Головним питанням розгляду на пресконференції стала тема можливих ризиків напередодні опалювального періоду.через бездіяльність державного  регулятора НКРЕКП. Адже, через наднизький тариф на розподіл газу, встановлений ще у 2014 році,  –  «Хмельницькгазу» загрожує фінансова криза та масовий  відтік кваліфікованих кадрів. По цій же причині і збитки АТ “Хмельницькгаз” зросли вдвічі і складають майже півмільярда гривень   

Відтак, опалювальний період — під загрозою, адже стратегічні підприємства країни – газорозподільні компанії, зокрема і  АТ “Хмельницькгаз” — на межі виживання. Адже з вартості газу,  наприклад, у вересні - 6,43 грн., за 1 куб.м., -  “Хмельницькгаз” отримує  всього на свою діяльність лише 71  копійку. 

Як зазначив на пресконференції фінансовий директор Олександр Храпицький, .збитки  АТ «Хмельницькгаз»  за 6 місяців 2019 року  уже склали 214 млн.грн., що на 122 млн.грн. більше, ніж торік. Відтак,  2019 рік став уже шостим роком поспіль, відколи держрегулятор встановив для газорозподільної компанії економічно необгрунтований тариф. За  цей час сума збитків газорозподільної компанії сягнула вже  482 млн.грн. Тож створена регулятором  фінансова криза призвела до того, що новий опалювальний період може опинитись під загрозою.

Нестача тарифу вкрай негативно позначається і на стані газових мереж. Адже у 2019 році з 17, 7 тис.км газових мереж, майже 1,2 тис км  повністю вичерпали свій ресурс, тож потребують негайної заміни, адже є  потенційно небезпечними. Крім того, першочергово необхідно замінити і понад 3 тис. км газогонів, прокладених понад  25-40 років тому. Заміни потребують і 197 газорозподільчих пунктів в області,  адже за період неперегляду  тарифу, кількість замортизованого та практично непридатного обладнання збільшилась в півтора рази. Відтак, відповідно зростає і ймовірність можливого виникнення аварійних ситуацій.

Технічний директор АТ "Хмельницькгаз" Дмитро Дідич вказав, що  під час опалювального періоду у сотні разів зростає навантаження на газорозподільну систему Хмельниччини,  яку почали будувати ще у 50-х роках минулого століття та яка вимагає постійних та значних капіталовкладень. Однак, через багаторічний неперегляд тарифу, компанія змушена  обходитися лише першочерговими заходами та мізерними коштами з існуючого тарифу на розподіл. Але, підприємство робить все необхідне, щоб успішно пройти опалювальний період. Адже головне завдання - не допустити виникнення аварійних ситуацій, а також гарантувати безберебійну доставку газу споживачам.

Також на пресконференції було обговорено питання готовності підприємств ТКЕ області до роботи взимку. Тож за участі директора комерційного Олександра Надольного, керівника Департаменту ЖКГ Хмельницької ОДА Сергія Дашковського, заступника Хмельницького міського голови Анатолія Нестерука, директора КП "Південно-Західні тепломережі" Павла Возборського, були поставлені акценти на першочерговому вирішенні питань. Адже станом на 12 вересня у Хмельницькій області нараховується 24 виробники тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників  природного газу. Відтак, згідно законодавства, дані підприємства не мають права використовувати природний газу з газорозподільної системи, а АТ «Хмельницькгаз» - здійснювати їм доставку енергоносія як  підприємствам без постачальника. 

Як зазначив Олександр Надольний: «В переддень опалювального періоду ми звертаємося до керівників підприємств області, які досі залишаються без постачальника, виконати вимоги законодавства та гарантовано отримувати газ. Адже, згідно змін до Кодексу ГТС, наша газорозподільна компанія зобов’язана буде припинити доставку газу таким компаніям. Тому, аби не залишити тисячі споживачів без тепла, власники теплопостачальних підприємств повинні  підготуватись до опалювального сезону та ввійти до реєстру постачальника газу».

 

Джерело: