Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

24.01.2020 / 11:18

АТ "Хмельницькгаз" провів пресконференцію щодо нововведень в оплаті за доставку газу

24 січня в селекторній залі газорозподільної компанії відбулася пресконференція для ЗМІ області на актуальну тему - "Подоляни за доставку газу сплачуватимуть за окремим рахунком". Тож в січні всі споживачі газу України та Хмельницької області зокрема, отримають окремі рахунки: один за спожитий газ, другий – за послугу з його доставки. адже наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміни, які стосуються споживачів газу. Тож рішенням НКРЕКП у 2020 році з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу.
Пресконференція щодо нової платіжки з доставки газу Пресконференція щодо нової платіжки з доставки газу ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Спікер пресконференції комерційний директор компанії Олександр Надольний ознайомив журналістів із нововеденнями на ринку природного газу України та Хмельниччини зокрема. Зазначив, що 

в державі завершено анбандлінг на газовому ринку. Тож продаж газу відділено від його доставки. Тому вже днями споживачі отримуватимуть два різні рахунки: один за газ як товар,  - одній компанії, а за його доставку – іншій, АТ "Хмельницькгаз".

"Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому «газовому році». «Газовий рік» – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року. Рахунок  відображається в Особистому кабінеті на сайті 104.ua у цілодобовому доступі, також його можна одразу оплатити онлайн", - проінформував комерційний директор  АТ "Хмельницькгаз" Олександр Надольний.

Наразі окремі рахунки гарантують незалежність операторів ГРМ, адже  – це запорука впровадження європейського ринку газу. Таким чином, нарешті виконано закон "Про ринок природного газу", який був прийнятий в 2015 році та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена його продажу.

Також в ході заходу було доведено нові тарифи для газорозподільної компанії, які діятимуть, згідно з рішенням НКРЕКП. Так,  з 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для АТ "Хмельницькгаз".  встановлено тариф у розмірі 1,04 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ). Із 1 липня 2020 року - в розмірі 1,20 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

На прохання журналістів були наведені приклади розрахунків плати за доставку газу в залежності від обсягів споживання за "газовий" рік.

Для прикладу: споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Діючий тариф на розподіл для АТ "Хмельницькгаз"  з 1 січня 2020 року складає 1,04 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ).  Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу: 

200 куб. м * 1,04 / 12 міс. = 17,33 грн.  Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 17,33 грн. на місяць, а з 1 липня 20,00 грн.

Також Олександр Надольний зазначив, що за бажання споживач може оплатити за доставку одним платежем – наперед, за кілька місяців. Таким чином, він зменшить свої витрати на комісії банків при проведенні платежів. Клієнти можуть платити за доставку одним платежем за квартал, півроку або навіть рік.  

 

 

Джерело: