Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

19.03.2018 / 14:54

"Хмельницькгаз" активізує роботу по припиненню газопостачання боржникам

Заборгованість подолян за спожитий газ сягнула критичної позначки: майже 330 мільйонів гривень. Хмельничани боргують біля 150 мільйонів, тобто, боржником по суті є кожен другий містянин. Мешканці Кам’янця-Подільського – 40 млн.грн., Славути - 11 млн..грн., Волочиська – 12 млн., Старокостянтинова – 9 млн.грн., Красилова – 17 млн.грн
Припинення газопостачання  боржникам Припинення газопостачання боржникам ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

«Ми отримали доручення  на відключення від газу та списки боржників від газопостачальної компанії, і активізуємо роботу в цьому напрямку, адже на сьогодні загальний борг за газ мешканців Хмельницької області досяг критичної суми і складає майже 330 млн.грн., - зазначає комерційний директор ПАТ "Хмельницькгаз" ВіталійРейда. - Щоденно наші оперативні бригади виїжджають по області для відключення боржників. Адже такі борги ставлять під загрозу роботу аварійно-диспетчерських служб, забезпечення безперебійного газопостачання, а також напряму провокують  виникнення  аварійних ситуацій на системах газопостачання області, які збудовані ще в 50-роках минулого століття і потребують мільйонних капіталовкладень. Крім того, головне – такі борги загрожують безпеці самих споживачів.

Водночас, державною допомогою  на газ користуються  більш як 62% споживачів Хмельниччини, але, не звикши економно використовувати енергоносій,   й ця категорія  населення  зуміла "накрутити"  боргів за блакитне паливо аж на 166 млн.грн.  

Навіть не дивлячись на те, що зима цьогоріч була теплою і лише кілька тижнів  показувала своє справжнє обличчя,  143 тисячі абонентів мають борги перед газовою компанією. Певно, далися взнаки минулі роки, коли субсидії виділялись на космічні суми і не було потреби економити: відкривали двері та вікна навстіж, щоб «спалити» лишній газ.

Що ж тепер? Як газовій компанії достукатися  до кожного боржника та розрахуватися з державою за придбаний газ?

Використавши усі попереджувальні   законні важелі та не дочекавшись  погашення заборгованості  – газівники вимушені йти на непопулярні, але законні  кроки.

Як пояснює головний інженер Хмельницького відділення "Хмельницькгазу" Юрій Коломієць:«Кроки по відключенню  боржників  є для нас непопулярними та вимушеними. Але  ми повинні в першу чергу дбати  про те, щоб повернути державі  кошти за протранспортований газ, крім того, ті, хто не плотять  – наражають на небезпеку споживачів, які вчасно  розраховуються. Адже наслідки можуть бути непрогнозованими  та катастрофічними. Ми не маємо коштів на обслуговування  газопроводів, газорозподільних пунктів, на проведення  планово-технічного обслуговування, повірку лічильників, тому не можемо гарантувати безпеку. А це неприпустимо".

Як правило, борги мають люди зовсім не бідні, навпаки, пенсіонери  поспішають чимдуж розрахуватися. Боргують, зазвичай, мешканці приватних будинків, при  цьому заборгованість кожного сягає навіть десятки тисяч гривень.

Після відключення від газопостачання  подолянам доведеться сплатити повністю свій борг за газ, крім того оплатити послуги  по відключенню та  повторному відновленню газопостачання. Крім того, що доведеться  сидіти без газу в холодній хаті та думати, на чому розігріти сніданок, -  необхідно буде  ще й  за ці послуги сплатити  чималу суму: в межах від 500-800 до 2 000 тис. гривень.  То ж чи варто?

 Газ – не повітря, а товар, за який потрібно платити". Адже  щоденно дві  тисячі  працівників вдень та вночі  на території всієї області працюють над тим, щоб  споживачі могли  зварити їсти, зігрітися та перебувати в комфорті.

    .

Джерело: