Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

11.04.2019 / 16:17

Якість газу на Хмельниччині була вчергове перевірена публічно

ПАТ «Хмельницькгаз» прийняв виклик Супергазу та сайту 104.ua і здійснив публічну перевірку якості блакитного палива. Тож у присутності журналістів та громадськості з онлайн трансляцією на корпоративну сторінку газорозподільної компанії у соціальній мережі Фейсбук було відібрано зразки газу з газорозподільного пункту та на будинку споживача.
Конфорка Конфорка ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Відбір блакитного палива було здійснено на газорозподільному пункті (ГРП) по вул. Панаса Мирного, 2, що у Хмельницькому. Тож одразу, за умовами челенджу, весь процес транслювався онлайн на сторінці «Хмельницьгазу» у Фейсбуці. Тож усі споживачі могли бачити як відбувається відбір газу та переконатися, що система транспортування блакитного палива цілісна та герметична, тож виключає будь-яке стороннє втручання.  

Для чистоти експерименту, проби блакитного палива було передано у хіміко-аналітичну лабораторію компанії, яка облаштована найсучаснішим обладнанням; водночас, незалежної лабораторії на теренах області не функціонує.

«Ми уже вдруге проводимо публічний відбір газу для споживачів, щоб переконатися, що газ дійсно якісний та відповідає усім критеріям, - інформує головний метролог компанії  Валерій Гальомко.  - Тому повністю погоджуємося із Супергазом, що українці мають право знати, який газ споживають. Оскільки основний показник якості природного газу – теплота згоряння (калорійність), то, відповідно, чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити. Відтак, у домівки подолян постачається газ, який відповідає усім вимогам, але з різною теплотою згорання, що підтверджується протоколами вимірів»

Оскільки  до мешканців Хмельниччини газ надходить із декількох джерел, то й  калорійність газу цих транспортних компаній відрізняється, але відповідає діючому стандарту. Відтак, за інформацією АТ «Укртрансгаз», імпортний газ має стабільний склад, а параметри газу українського видобутку змінюються залежно від родовища.

Це означає, що використовуючи однакову кількість кубометрів, люди отримують різну теплоту згорання. Це призводить до постійних нарікань з боку споживачів. Тож щоб їх не було, необхідно перейти на оплату газу залежно від його енергетичної цінності, як це відбувається в європейських країнах. Тільки у такому випадку споживачі сплачуватимуть за енергію, а не за кубометри, що буде справедливо.

Наразі в Україні відбувся перший етап впровадження європейської практики. Він передбачає інформування споживачів не лише про обсяг спожитого газу в кубічних метрах, а також і в трьох енергетичних одиницях: кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж). Подальші кроки щодо переходу на оплату газу залежно від його енергетичної цінності – за урядом.

Джерело: