Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

26.06.2019 / 12:46

Команда АТ "Хмельницькгаз" показала гарні результати на всеукраїнському конкурсі

Команда АТ "Хмельницькгаз" показала гарні результати на всеукраїнському конкурсі професійної майстерності бригад дільниць діагностики газопроводів, які пройшли у Білій Церкві на Київщині. Разом з командами "Житомиргазу", "Чернігівгазу" та "Черкасигазу", хмельницькі газівники продемонстрували високий рівень практичних та теоретичних знань.

Під егідою Регіональної газової компанії, на Київщині відбувся всеукраїнського конкурсу професійної майстерності газівників бригад дільниць діагностики газопроводів центрального регіону. Хмельниччину представляли газівники з обласного центру, які здобули першість у регіональних змаганнях.

Тож влітку, як завжди, у АТ «Хмельницькгаз»  знову гаряча пора. Адже впродовж року необхідно провести діагностику  кількох тисяч кілометрів газопроводів, обстежити їх комплексно-приладовим методом.  Від початку року вже продіагностовано  650 км газопроводів та  виявлено небезпечних ділянок протяжністю  майже 300 м. Крім того, за допомогою приладів, знайдені пошкодження  ізоляційного покриття труб та   30 витоків газу. Тому лише  щоденна кропітка робота служби комплексно-приладового обстеження може гарантувати безперебійну доставку газу в наші домівки.

Тож хмельницькі газівники 25 червня  зібралися з колегами зі всієї України у Білій Церкві, щоб взяти участь у всеукраїнському Конкурсі професійної майстерності. Водночас, показати свої знання в теорії та на практиці, перейняти корисне.  Адже період міжсезоння, - саме той час, коли потрібно ремонтувати та модернізувати, обстежити кожен кілометр газопроводу, тисячі газорозподільних та шкафних пунктів. Бо безпека споживачів – понад усе.

Керівник команди АТ "Хмельницькгаз" Павло Атаманчук  зауважує: «Робочий день сотень наших працівників в усіх куточках області розпочинається з обходу та обстеження газопроводів комплексно-приладовим методом. Зауважу, що протяжність газогонів на Хмельниччині понад 17 тис.км, крім того, ще є майже 5 тис.споруд на них: газорозподільних пунктів та шкафних, які необхідно цілодобово контролювати та обслуговувати, модернізувати. Не секрет, що газова система Хмельниччини почала будуватися ще у 50-роках минулого століття, тому потребує постійного контролю та багатомільйонних інвестицій, яких нам вкрай не вистачає».

Перший конкурс – перевірка теоретичних знань кожного працівника. Але для наших газівників то не новина, адже систематична перевірка знань та екзамени на підвищення кваліфікації – вже звична справа.

Далі йдуть складніші завдання – виконання бридами ДДГ робіт з комплексного приладового обстеження підземного газопроводу.

Потрібно проявити максимально свої знання та визначити місцезнаходження підземного газопроводу, нанести на схему місце його прокладення. Крім того, визначити глибину закладання газопроводу, перевірити суцільність ізоляційного покриття, а в разі виявлення пошкоджень – нанести на схему місця пошкоджень. Також перевірити газопровід на герметичність. У разі підозри на витік газу, загазованості – діяти згідно інструкції.

Як зауважує Павло Атаманчук: "Сьогоднішні  змагання нам необхідні, адже ми переймаємо досвід та застосовуємо його на практиці. Це дає змогу  працювати на випередження, щоб не допускати аварійних ситуацій, запобігати їм. Наприклад, тільки по м. Хмельницькому наших 4 бригади  щоденно обстежує в середньому  10-15 км газопроводів, знаходимо витоки, пошкодження ізоляції, усуваємо їх.  

Газова галузь України переживає нині нелегкі часи, а рівень надходжень від тарифу на розподіл вкрай низький.  Тож така ситуація  не дає змоги привести до належного технічного стану газопроводи області. Як наслідок – уже кілька років газорозподільна компанія працює в умовах нестачі тарифної виручки, а рівень зарплати на 42% нижчий від середньої по промисловості в області.