Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

22.08.2017 / 13:54

Команда "аварійників" ПАТ "Хмельницькгаз" взяла участь у всеукраїнських змаганнях АДС 104

16 серпня 2017 року краща бригада аварійно-диспетчерської служби ПАТ "Хмельницькгаз" захищала честь газорозподільної компанії на перших всеукраїнських змаганннях аварійних служб групи компаній РГК. Конкурс проходив на Київщині у м. Боярці, де газівники з центрального регіону України вправлялись у вмінні оперативно ліквідовувати витоки газу, демонстрували теоретичні знання, а також рівень матеріально-технічної підготовки.
Команда аварійників - хмельничан  шукає витік газу на сталевому газопроводі Команда аварійників - хмельничан шукає витік газу на сталевому газопроводі ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

 Подоляни змагалися у професійній майстерності із колегами з «Житомиргазу», демонструючи як практичні навички - пошук і усунення витоків газу, вміння працювати в екстремальних ситуаціях в загазованих приміщеннях з використанням засобів захисту, навички надання першої медичної допомоги, так і теоретичні знання, перевірка документації тощо.

В цьому році всеукраїнські змагання були проведені вперше, участь в них взяли бригади з 20 газорозподільних компаній. Організатором першості стала Регіональна газова компанія.

Для визначення команди-учасника на першості України, ПАТ "Хмельницькгаз» провів відбірковий турнір, на якому була визначена краща бригада аварійно-диспетчерської служби (АДС) у Хмельницькій  області. Серед фіналістів-команд Білогір'я та Кам'янця-Подільського, першість здобули хмельничани, яким і доручили представляти підприємство у фінальній частині Перших Всеукраїнських змагань газових аварійних служб.

«Тривалий час змагання на першість України не проводились, і от лише завдяки ініціативі Регіональної газової компанії, понад 20 команд з багатьох областей держави отримали чудову нагоду відродити забуті традиції, - наголошує голова правління ПАТ "Хмельницькгаз" Михайло Юрченко. - Адже це не просто змагання, це необхідність кожній газорозподільній компанії підвищити свій професіоналізм, показати свою майстерність, поділитися досвідом. Адже від оперативності  реагування наших аварійних служб газу, вправності та майстерності  слюсарів АДС, рівня оснащеності спеціалізованих авто залежить безпечне газоспоживання понад 400 тисяч споживачів Хмельниччини".

Тож газівники вправлялись у багатьох дисциплінах: оснащення автомобілів та інструмент, екзамени на теоретичні знання, одягання рятувальних засобів, дії аварійної бригади під час локалізації аварійних ситуацій тощо. 

Найвищі бали наша команда показала щодо оснащення автотранспорту - 75 балів з 75; на 82 бали склали екзамен по теорії - з 83 можливих; на 49 балів заслужила документація із 50 балів; щодо одягання протигазу та інших рятувальних засобів  - ми здобули 51 з 51 балів.  І лише окремі неточності в конкурсі локалізації аварійної ситуації не дали нам можливості здобути перемогу.

Під час змагань наша команда демонструвала свої професійні навички у теоретичній та практичній частинах. Спочатку газовики складали іспит – члени спеціально створеної Комісії перевіряли знання газовиків у найрізноманітніших питаннях, починаючи від складу газу, техніки безпеки, прийому і швидкого реагування на заявку до диспетчерської службу АДС і закінчуючи досконалим знанням алгоритму дій під час ліквідації витоку газу, перебуванню у загазованому приміщенні, наданні першої невідкладної допомоги постраждалим.

На цьому етапі також демонструвались оснащеність спеціалізованого авто АДС, яке має бути укомплектоване по 35-ти пунктам. Зокрема,  у автівці аварійно-диспетчерської служби газу, окрім, звісно, течошукачів, трасошукачів, газоіндикаторів , повинна бути переносна електростанція, інструменти (ключі гайкові, трубні, молотки, труборіз), спецодяг, засоби захисту (протигази, протипожежні засоби, аптечка), а також матеріали  - загони, заглушки, прокладки ущільнювальні, мастила для газових кранів, пакувальна нитка.  

Щодо практичної частини змагань, то хмельницькі газовики мусили не тільки виявити та ліквідувати витоки газу на підземному та надземному газопроводах, а й загасити вогнище на підземному газовому колодязі. Члени комісії оцінювали правильність виконання завдань з урахуванням дотримання всіх вимог, які ставляться перед бригадою АДС у випадку прибуття на місце виклику: швидкість реагування на заявку диспетчера АДС, час прибуття, оперативність огородження місця аварії - монтажу сигнальних знаків, попереджувальних табличок, огороджувальної стрічки, попередження населення про можливу аварійну ситуацію і пов’язану з цим небезпеку.

Фінальна частина Всеукраїнських змагань пройде в чотири етапи, три з яких відбіркові, а четвертий стане завершальним. Переможців визначить Конкурсна комісія, яка веде оцінку і підрахунок кількості балів за кожну дисципліну.

Наразі споживачів газу Хмельницької області обслуговує 80 аварійних бригад, які працюють цілодобово, без вихідних. Вони готові виїхати на виклик в будь-який час доби та в найвіддаленіші  населені пункти за максимально короткий час. Однак, аварійно-диспетчерська служба екстреного реагування «104» потребує постійного системного оновлення та модернізації. Особливо що стосується підтримки в робочому стані її автопарку. Сьогодні він складається із 20 спецавтомобілів, 6 з яких у районних структурних підрозділах потребують негайної заміни. Разом з цим, останніми роками компанії вдалося закупити 16 сучасних машин, які мають все необхідне обладнання, радіозв’язок, спецодяг, а також інструменти, що дає можливість безпечно та оперативно проводити найскладніші роботи.

Команда ПАТ "Хмельницькгаз" була представлена газівниками-професіоналами: Сергій Рейман - майстер АДС, Вадим Чушак - слюсар, Олександр Шуприган - слюсар, Інна Гальміз - диспетчер та керівник команди, начальник аварійно-диспетчерської служби Олег Демцун. 

Проглянути сюжет про змагання АДС можна за посиланням:

http://33tv.com.ua/%D1%85%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B3%D0%B0%D0%B7/

 

 

Джерело: