Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

04.05.2017 / 14:15

Лише 10% з тарифу на газ припадає на першочергові потреби ПАТ "Хмельницькгаз"

У рахунках за газ, які сьогодні оплачують споживачі, майже 90% коштів припадає на вартість блакитного палива як товару і лише 10% – на послуги з обслуговування мереж та доставки газу. За ці кошти компанія повинна утримувати в робочому стані понад 17 тис. газових мереж та більш як 3 тис. споруд на них, забезпечувати роботу аварійної служби в цілодобовому режимі, а також вчасно та повному обсязі здійснювати усі бюджетні відрахування
Наші будні Наші будні ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

«Тривалий час компанія працює в умовах нестачі тарифної виручки. Так, у минулому році ми отримали збитки в розмірі 11 млн. грн. Це пов’язано з недосконалою системою формування тарифу, який прив’язаний до обсягу споживання газу. Через це, не лише щорічно зменшується тарифна виручка, але кошти надходять сезонно – менше влітку, а більше взимку, що не дає можливості в літній період виконувати основний комплекс робіт із виконання інвестиційної програми та підготовки до опалювального сезону», - розповів технічний директор Олександр Лоб.

На сьогодні із вартості газу, яка становить 6,8 грн./м.куб на виконання усіх робіт «Хмельницькгаз» отримує лише 59 копійок. Решту коштів споживачі оплачують за вартість газу як товару. При цьому 85% тарифної виручки компанії становлять пільги та субсидії, що оформляються лише паперовими протоколами і за які неможливо закупити ані техніку, ані матеріали. За цих обставин компанія повинна вчасно та в повному обсязі сплачувати усі податки. Для прикладу, в минулому році податкові відрахування сягнули 95 млн. грн. Тому рівень надходжень від тарифу на сьогодні  не дає змоги покращити якість надання послуг, суттєво зменшити витоки газу на системі та підвищити рівень безпеки його доставки споживачам.

 

Джерело: