Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

01.04.2019 / 11:36

На прес-конференції у "Хмельницькгаз" розповіли про оскарження штрафу НКРЕКП

Днями для ЗМІ області у ПАТ "Хмельницькгаз" відбулася прес-конфереція, на якій журналістів ознайомили з рішенням НКРЕКП про накладання штрафу на компанію та озвучили свою позицію щодо даної ситуації.
Прес-конференція щодо невідповідності тарифу на розподіл газу Прес-конференція щодо невідповідності тарифу на розподіл газу ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

На прес-конференції було зазначено,  що компанія  подаватиме до суду, оскільки вважає рішення держрегулятора дискримінаційним як по відношенню до споживачів, так і до товариства.
Відтак, ПАТ "Хмельницькгаз" не погоджується з рішенням держрегурятора НКРЕКП про накладання штрафу у зв’язку приведенням газу до стандартних умов. Адже вважає його політично вмотивованим та дискримінаційним щодо інших споживачів, у яких встановлені загальнобудинкові лічильники та лічильники з приведенням газу до стандартних умов. Відтак, буде оскаржувати його в суді як таке, що суперечить нормам законодавства України та не вирішує питання по суті. Тобто, НКРЕКП карає газорозподільну компанію за створення рівних умов для всіх споживачів газу Хмельниччини.

Комерційний директор Олександр Надольний зазначив, що ПАТ "Хмельницькгаз" не погоджується з рішенням держрегурятора НКРЕКП про накладання штрафу  у зв’язку приведенням газу до стандартних умов. Адже як бути зі споживачами, у яких встановлені загальнобудинкові лічильники та лічильники з приведенням газу до стандартних умов згідно рішень самої ж комісії? Тому підприємство вимушене  оскаржувати дані дії в суді як такі,  що суперечать нормам законодавства України та  не вирішують питання по суті. "По суті, - акцентує спікер, НКРЕКП карає газорозподільну компанію за створення рівних умов для всіх споживачів газу Хмельниччини".

"Зауважу, що в області майже 62 тис. споживачів користуються приладами обліку з приведенням газу до стандартних умов, крім того, 27 тис. подолян обліковують газ по загальнобудинкових лічильниках, які також здійснюють приведення. Тож НКРЕКП пропонує таким користувачам сплачувати більше за інших», – інформує   комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний.

 Як видно, рішення НКРЕКП прийняті на користь лише одного учасника газового ринку - НАК "Нафтогаз України", який намагається витіснити з ринку операторів ГРМ,  щоб розширити свою монополію на сферу розподілу газу.

 "Як не дивно, але саме НАК "Нафтогаз України"  передає в мережі нашої газорозподільної компанії природний газ, уже приведений до стандартних умов, - зазначив на заході  фінансовий директор Олександр Храпицький. – Крім того, монополіст отримує майже 90% коштів, сплачених побутовими споживачами, наша ж компанія на усі потреби має лише 71 коп. з 1 куб.м.газу, що не дає можливості повноцінно функціонувати. Окрім того, через наднизький тариф, встановлений НКРЕКП, -  ми втрачаємо кваліфікованих спеціалістів, яких  з початку 2018  року звільнилося вже біля 800 чол.

Відтак, за умови неприведення природного газу до стандартних умов в процесі розподілу та постачання населенню, в діяльності ПАТ «Хмельницькгаз»  утворюється багатомільйонний дефіцит коштів, який не компенсовується. Саме тому, відповідно до вимог Закону України "Про ринок природного газу", Кодексу газорозподільних систем  та Типового договору розподілу природного газу, ПАТ «Хмельницькгаз» приводить обсяги газу до стандартних умов.

Тому ПАТ "Хмельницькгаз" вважає, що за рахунок накладення штрафів на Операторів ГРМ, не може бути усунута дискримінація одних споживачів газу за рахунок інших, що порушує принципи роботи державного регулятора, викладені в Законі "Про НКРЕКП". Дане питання має бути врегульоване в рамках переходу до сплати за газ в енергетичних одиницях, щоб споживачі мали можливість сплачувати за отриману енергію, а не кубічні метри.

 

Джерело: