Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

24.06.2019 / 14:47

Перед користуванням газом – діти обов’язково мають пройти інструктаж

Команда аварійно-диспетчерської служби газу 104 завітала до пришкільного оздоровчого табору “Барвінок” СЗОШ №30 I ступеня. Молодших школярів знайомили з роботою аварійки, оснащенням спецавтомобіля, демонстрували засоби індивідуального захисту, а заразом нагадали правила безпеки та як діяти в екстрених ситуаціях, приміром, коли почули в квартирі запах газу.
Газ - наш друг, але і підступний ворог Газ - наш друг, але і підступний ворог ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Не секрет, що чимала кількість школярів часто залишаються самі вдома на канікулах, тому аварійники нагадали дітям правила безпеки та те, як  діяти в екстрених ситуаціях, приміром, коли почули в квартирі чи у під’їзді запах газу. Адже дітям до 14 років користуватися газовими приладами категорично заборонено. Про це мають подбати батьки, а при досягненні 14 років - обов'язок старших прийти з дитиною у АТ "Хмельницькгаз" для проходження інструктажу для користування газом та отримати спеціальне посвідчення.

Діти мали можливість посидіти за кермом спецавтомобіля, приміряти захисний шолом, побачити і почути спецсигнали аварійки.

 "Багато батьків дозволяють дітям користуватись газовими приладами для підігріву їжі чи води, - зауважує головний інженер компанії Олександр Лоб.  - Однак, згідно Правил безпеки, дозволяється користуватися газовими приладами лише дітям старше 14 років. Тому ми закликаємо дорослих не жартувати, а відповідально поставитися до контролю даного важливого питання".

Тож вкрай важливо, аби правила поводження з газом у першу чергу пам’ятали батьки та навчали дітей. Адже кожен рік в Україні стається десятки нещасних випадків при використанні газу, а щодня «Хмельницькгаз» приймає близько сотні аварійних заявок, на які екстрено реагує.

Своєрідний урок безпеки засвоїли на відмінно, за що отримали брендовані подарунки від АТ "Хмельницькгаз". А подібні зустрічі з школярами, студентами стали традиційними для фахівців “Хмельницькгазу”. Адже краще попередити аварійну ситуацію, ніж потім її ліквідовувати.