Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

28.01.2020 / 11:41

У Центрах обслуговування клієнтів АТ "Хмельницькгаз" стартували відкриті діалоги зі споживачами

В минулому році, задля обговорення та вирішення питань споживачів щодо розподілу природного газу, у центрах обслуговування АТ "Хмельницькгаз" щотижня проходили суботні зустрічі із споживачми. Тож усі бажаючі мали можливість прийти у Центри обслуговування за місцем проживання та отримати відповідь на свої запитання від керівництва компанії. Відтак, таке відкрите спілкування стало доброю традицією, яку газовики продовжили і у цьому році. Тому щоп'ятниці о 16 год. газовики також запрошують своїх клієнтів до діалогу, задля оперативного вирішення актуальних запитань та ознайомлення і реєстрації у дистанційних онлайн-сервісах компанії.

На численні прохання  подолян, з нового 2020 року у Центрах обслуговування клієнтів "Хмельницькгазу" стартували відкриті діалоги зі споживачами. Тож перша зустріч відбулася 25 січня на тему сплати за доставку газу за окремим рахунком. Адже подоляни за доставку газу сплачуватимуть за окремим рахунком, як і всі споживачі газу в Україні. Уже січні всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за спожитий газ, другий – за послугу з його доставки. Адже наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміни, які стосуються споживачів газу. Тож рішенням НКРЕКП у 2020 році з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу.

На зустрічах були присутні керівники структурних підрозділів "Хмельницькгазу", старші менеджери Центрів обслуговування та технічні служби. Тож споживачі цікавились та задавали питання, що стосуються дільності компанії в цілому, а найбільше - щодо сплати за доставку газу.  Тож дізналися, що  вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому «газовому році». А «газовий рік» – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Тому щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року. Рахунок  відображається в Особистому кабінеті на сайті 104.ua у цілодобовому доступі, також його можна одразу оплатити онлайн", - проінформував на зустрічі комерційний директор  АТ "Хмельницькгаз" Олександр Надольний.

Старші менеджери поінформували присутніх про те, що окремі рахунки гарантують незалежність операторів ГРМ, адже  – це запорука впровадження європейського ринку газу. Таким чином, нарешті виконано закон "Про ринок природного газу", який був прийнятий в 2015 році та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена його продажу.

Також соживачам розповіли про новий тариф на доставку газу, який, згідно з з рішенням НКРЕКП з 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для АТ "Хмельницькгаз" встановлено тариф у розмірі 1,04 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ). Із 1 липня 2020 року - в розмірі 1,20 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ). Разом зі споживачами в ході спілкування навчались розраховувати вартість доставки практично. Були наведені приклади : споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Діючий тариф на розподіл для АТ "Хмельницькгаз"  з 1 січня 2020 року складає 1,04 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ).  А також розрахована щомісячна плата за доставку газу: 200 куб. м * 1,04 / 12 міс. = 17,33 грн.  Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 17,33 грн. на місяць, а з 1 липня 20,00 грн.

 В ході зустрічі газовики відповіли на усі запитання споживачів. 

 

Джерело: