Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

25.07.2019 / 10:34

У Хмельницькій міській раді відбувся Круглий стіл щодо змін в законодавстві по технічному обслуговуванню внуктрішньобудинкових систем газопостачання

"Зміни в законодавстві щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж" – на таку тему відбулося широке громадське спілкування за круглим столом у Хмельницькій міській раді. У заході, ініціатором якого виступило АТ «Хмельницькгаз», взяли участь заступник міського голови Анатолій Нестерук, працівники структурних підрозділів та депутати Хмельницької міської ради, представники управління Держпраці у Хмельницькій області, голови ОСББ, керівники управляючих муніципальних компаній, представники АТ "Хмельницькгаз", департаменту ЖКГ Хмельницької ОДА, представники ЗМІ.
Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж віднедавна - ринкова послуга Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж віднедавна - ринкова послуга ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Під час «круглого столу» обговорювалися важливі питання, а саме:

  • Які зміни відбулись у законодавстві?
  • Хто може обслуговувати внутрішньобудинкові газові мережі?
  • Як та з ким підписувати договір на обслуговування та що для цього потрібно?
  • За ким закріплена відповідальність?

Засідання «круглого столу» можна переглянути за посиланням.

Раніше технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж здійснювала газорозподільна компанія «Хмельницькгаз», віднедавна у зв’язку із змінами в законодавстві, ця послуга стала ринковою і буде надаватися лише на підставі укладених договорів. Згідно з чинним законодавством, за стан газової системи будинків відповідають їх власники або балансоутримувачі.

«Питання, яке сьогодні розглядається, є надзвичайно актуальне і важливе, адже природний газ, яким користуються мешканці міста, – це не лише комфорт, а й небезпека, газова система потребує постійного контролю, - зазначив заступник міського голови Анатолій Нестерук. – Донедавна обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тарифі наших газопостачальних організацій, які транспортують газ і обслуговують газові мережі, і питання не виникали ні у мешканців, ні у керівників управляючих муніципальних компаній, але Національна комісія (НКРЕ КП) ухвалила «Кодекс газорозподільних систем» (Постанова від 30 вересня 2015 року №2494) і 1 травня 2019 року набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюється суб’єктом, визначеним співвласником багатоквартирного будинку, за рахунок співвласника».

Як зазначалося під час «круглого столу», власники або співвласники житла мають можливість обрати ліцензовану компанію для здійснення технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Перш ніж обрати надавача послуги, співвласники повинні підписати акти розмежування з АТ «Хмельницькгаз», що є прямою вимогою законодавства.

Наразі уже укладено близько 82% актів, а споживачі розпочали укладати договори на технічне обслуговування. Необхідність підписання актів балансового розмежування є прямою вимогою законодавства. Вони встановлюють чітку межу між газовими трубами, які належать мешканцям будинку та мережами, які обслуговує газорозподільна компанія. Лише після підписання актів, власники мають право укладати договір на технічне обслуговування з будь-якою організацією, що має усі дозвільні документи на проведення робіт з технічного обслуговування на конкурентній основі.

«На сьогодні «Хмельницькгаз» має великий досвід, усі необхідні ресурси та кваліфікованих спеціалістів, аби проводити на високому рівні технічне обслуговування багатоквартирних будинків та приватних помешкань області, - інформує технічний директор Дмитро Дідич. – Окрім того, споживачам необхідно в найкоротші строки обрати собі обслуговуючу компанію, щоб не допустити аварійних ситуацій та нещасних випадків, адже газова система потребує постійного контролю та профілактичних заходів».

Наразі відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання призведе до погіршення її технічного стану, а також непередбачуваних аварійних ситуацій. Тому задля безпеки мешканців кожного будинку необхідно оперативно обрати обслуговуючу компанію та укласти з нею відповідний договір.

Вартість послуг з технічного обслуговування залежить від протяжності газопроводу, наявності відключаючої арматури, кількості газових приладів та переліку робіт при технічному обслуговуванні. На сьогодні ринкова вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж загального користування по Україні в середньому може складати близько 10-13 грн з розрахунку на одну квартиру в місяць.

Для отримання необхідних консультацій або укладання договору з газовою компанією, споживачі природного газу можуть звертатись до центрів обслуговування клієнтів АТ «Хмельницькгаз» за місцем проживання або телефонувати у контакт-центр: (0382) 74-21-04.

АТ «Хмельницькгаз» сподівається, що до початку опалювального сезону на Хмельниччині буде стовідсотково укладено договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж загального користування і безпечна безперебійна доставка газу буде здійснюватися на постійній основі.

Нагадаємо, що в тарифі АТ «Хмельницькгаз» не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання будинків, підприємств побутового та комунального значення та ін. Відтак, газорозподільна компанія припинила виконання даних робіт за рахунок тарифної складової, які проводились постійно впродовж багатьох років.

Джерело: