Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

17.05.2018 / 11:41

У Конкурсі професійної майстерності «Наша майстерність – Ваша безпека!» хмельницькі газівники здобули 3 місце

Під егідою Регіональної газової компанії, на Житомирщині відбувся другий етап всеукраїнського конкурсу професійної майстерності газівників груп контрольно-приладного обстеження. Хмельниччину представляли газівники з обласного центру, які здобули першість у регіональних змаганнях.

Нині у ПАТ «Хмельницькгаз»  знову гаряча пора. Адже впродовж року необхідно провести діагностику  майже 5 тис.км газопроводів, обстежити їх комплексно-приладовим методом.  Від початку року вже продіагностовано  650 км газопроводів та  виявлено небезпечних ділянок протяжністю  майже 300 м. Крім того, за допомогою приладів, знайдені пошкодження  ізоляційного покриття труб та   30 витоків газу. Тому лише  щоденна кропітка робота служби комплексно-приладового обстеження може гарантувати безперебійну доставку газу в наші домівки.

Хмельницькі газівники 15-16 травня зібралися з колегами зі всієї України у м.Коростені на Житомирщині, щоб взяти участь у всеукраїнському Конкурсі професійної майстерності. Водночас, показати свої знання в теорії та на практиці, перейняти корисне.  Адже період міжсезоння, - саме той час, коли потрібно ремонтувати та модернізувати, обстежити кожен кілометр газопроводу, тисячі газорозподільних та шкафних пунктів. Бо безпека споживачів – понад усе.

Керівник команди ПАТ "Хмельницькгаз" Леонід Галузинський зауважує: «Робочий день сотень наших працівників в усіх куточках області розпочинається з обходу та обстеження газопроводів комплексно-приладовим методом. Зауважу, що протяжність газогонів на Хмельниччині понад 17 тис.км, крім того, ще є майже 5 тис.споруд на них: газорозподільних пунктів та шкафних, які необхідно цілодобово контролювати та обслуговувати, модернізувати. Не секрет, що газова система Хмельниччини почала будуватися ще у 50-роках минулого століття, тому потребує постійного контролю та багатомільйонних інвестицій, яких нам вкрай не вистачає».

Перший конкурс – перевірка теоретичних знань кожного працівника. Але для наших газівників то не новина, адже систематична перевірка знань та екзамени на підвищення кваліфікації – вже звична справа.

Далі йдуть складніші завдання – виконання бридами ДДГ робіт з комплексного приладового обстеження підземного газопроводу.

Потрібно проявити максимально свої знання та визначити місцезнаходження підземного газопроводу, нанести на схему місце його прокладення. Крім того, визначити глибину закладання газопроводу, перевірити суцільність ізоляційного покриття, а в разі виявлення пошкоджень – нанести на схему місця пошкоджень. Також перевірити газопровід на герметичність. У разі підозри на витік газу, загазованості – діяти згідно інструкції.

Як зауважує Павло Атаманчук, капітан команди: "Сьогоднішні  змагання нам необхідні, адже ми переймаємо досвід та застосовуємо його на практиці. Це дає змогу  працювати на випередження, щоб не допускати аварійних ситуацій, запобігати їм. Наприклад, тільки по м. Хмельницькому наших 4 бригади  щоденно обстежує в середньому  10-15 км газопроводів, знаходимо витоки, пошкодження ізоляції, усуваємо їх.  

 Газова галузь України переживає нині нелегкі часи, а рівень надходжень від тарифу на розподіл вкрай низький.  Тож така ситуація  не дає змоги привести до належного технічного стану газопроводи області. Як наслідок – уже кілька років газорозподільна компанія працює в умовах нестачі тарифної виручки, а рівень зарплати на 42% нижчий від середньої по промисловості в області. 

 

Джерело: