Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

13.02.2017 / 15:13

У ПАТ "Хмельницькгаз" провели прес-тур для журналістів та перевірили якість газу

Беручи до уваги скарги споживачів щодо якості газу, а також численні побажання сплачувати не за кубометри, а за калорійність дороговартісного енергоносія, ПАТ «Хмельницькгаз» ініціював проведення прес-туру за участі обласних та центральних ЗМІ, а також представників територіального відділення Антимонопольного комітету. Тож в їх присутності були відібрані проби газу на газорозподільній станції Красилівського ЛВУМГ ПАТ «Укртрансгаз», а також у двох кінцевих побутових споживачів: у Деражнянському та Летичівському районах області.

В ході прес-туру журналісти  ознайомилися з маршрутом проходження блакитного палива на Хмельниччині:від магістрального газопроводу високого тиску ПАТ «Укртрансгаз» до кінцевого споживача. Також мали змогу переконатися в герметичності системи транспортування газу та неможливості будь-якого стороннього  втручання в її безперебійне цілодобове функціонування як стратегічного об’єкта. Пересвідчилися, що змінити фізико-хімічний та компонентний склад природного газу та вплинути на його якість на шляху транспортування до споживача також неможливо та вкрай небезпечно.

До мешканців Хмельницької області природний газ транспортується магістральними газопроводами високого тиску ПАТ «Укртрансгаз». Згодом він потрапляє до системи розподільних мереж «Хмельницькгазу», де на спеціальних газорегуляторних пунктах (ГРП) тиск газу понижується до середнього та низького. Система розподільних газопроводів є повністю герметичною, тому будь-яке стороннє втручання призвело б до вибуху або масштабної аварії.

«Припущення подолян щодо «розбавляння» газу не мають під собою реального підґрунтя. Адже газорозподільна система – цілісна і повністю герметична, крім того, газ в мережі постійно знаходиться під тиском та рухається в одному напрямку, - інформує технічний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб. – При будь-якому втручанні в роботу ГРП, одразу спрацюють запобіжні клапани і обладнання автоматично відключиться. Але, перш за все – це наша відповідальність за безпеку та безаварійну подачу газу».

Для перевірки якості природного газу був проведений публічний відбір проб безпосередньо на ГРС ПАТ «Укртрансгазу» та продемонстрована робота хіміко-аналітичної лабораторії. Крім того, проби газу були взяті у мешканців с. Копачівки Деражнянського району  та с.Голосків Летичівського району. За результатами трьох експертиз, проведених у хіміко-аналітичних лабораторіях хроматографічним методом, усі фізико-хімічні показники газу відповідають  ГОСТУ. Однак, калорійність газу, як головного показника його якості, різна у всіх точках відбору газу. Зокрема, у м. Красилові вона складає 8204 кка/м3, у Деражнянському районі – 8195, 93 ккал/м3 та у Летичівському районі – 8145, 17 ккал/м3. За даними державного стандарту калорійність газу для споживачів повинна бути не менше 7600 ккал/м3.

«Аналіз підтвердив, що газ на Хмельниччині якісний, а його калорійність навіть перевищує норму. Однак, в трьох різних населених пунктах області його основний показник якості – калорійність, дещо відрізняється, - наголошує директор комерційний Віталій Рейда. - Тому, бажання наших клієнтів сплачувати за використану енергію, а не куби, як це давно відбується в Європі, є справедливим. Тож уже незабаром у платіжках за газ буде зазначена і його калорійність. При такій високій вартості газу, оплата повинна бути саме за якість, а не за кубометри».

Відповідні зміни на ринку вже плануються держрегулятором НКРЕКП. Зокрема, в оприлюдненій Постанові НКРЕКП від 26.01.2017 р. "Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії". В документі передбачено, що разом з обсягом спожитого в кубометрах газу, в рахунках буде вказано і розмір використаного ресурсу в енергетичних одиницях, тобто, кіловатах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3).

 Нарікання ж споживачів на те, що довше звичайного закипає вода на плиті чи газ змінює колір, у більшості випадків пов’язані з технічним станом самих газових приладів. Адже, значна частина газового обладнання експлуатується навіть понад десятки років зверх терміну експлуатації. Крім того, неповне згорання газу відбувається і через самовільне втручання самих споживачів в роботу газового обладнання, несправність димо-вентиляційної системи, відсутність постійного припливу повітря. 

 У ПАТ «Хмельницькгаз» систематично відслідковують якість газу, що надходить до споживачів. Так, у 2016 році в хіміко-аналітичній лабораторії компанії, проведено понад 200 планових перевірок на якість. Крім того, щотижня газівники отримують від лінійно-вимірювальних управлінь ПАТ «Укртрансгаз» паспорти—сертифікати якості енергоносія і, в свою чергу, повторно перевіряють дані на відповідність вимогам державного стандарту.  

З результатами щомісячної перевірки якості газу можна ознайомитися на офіційному сайті ПАТ «Хмельницькгаз» у розділі «Якість газу». 

Подробиці прес-туру на ОДТРК "Поділя-центр"    https://www.youtube.com/watch?v=43PjSx2k6jw

 

Джерело: