Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Новини

26.10.2018 / 13:22

У ПАТ "Хмельницькгаз" відбулась прес-конференція щодо причин та наслідків відсутності номінацій у підприємств ТКЕ області

На прес-конференцію щодо відсутності номінацій на природний газ та можливого припинення газопостачання на теплопостачальні підприємства області, - у ПАТ "Хмельницькгаз" прибули заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук, керівники ТКЕ міста та директори ОСББ, а також журналісти.

Адже, з 01 грудня 2018 року НАК «Нафтогаз України» пролобіював та отримав право відключати підприємства ТКЕ, навіть при температурі повітря і -30 С, що  неминуче призведе до технічних збоїв та виходу з ладу обладнання, а також матеріальних збитків, які  значно перевищуватимуть суми боргів.

Наразі  ПАТ «Хмельницькгаз» транспортує природний газ 39 тепловим комунальним підприємствам Хмельницької області, які подають тепло більш як 300 тис. сімей, зокрема, лише по  м.Хмельницькому – біля 200 тис. родин. Тому дані рішення «Нафтогазу» можуть залишити без тепла сотні тисяч споживачів, а відключення "Нафтогазом" підприємств ТКЕ взимку може призвести до техногенних катастроф та багатомільйонних збитків.

Комерційний директор ПАТ "Хмельницькгаз" наголосив, що єдиним оптовим постачальником блакитного палива в Україні для потреб населення та підприємств ТКЕ є НАК «Нафтогаз України. В свою чергу, ПАТ «Хмельницькгаз» не продає енергоресурс, а лише доставляє його споживачеві і отримує всього 71 коп. за розподілений кубометр. Згідно нормативів перерахунку в жовтні більше 85% коштів за спожитий газ отримала саме компанія НАК «Нафтогаз України».

Анатолій Макарович Нестерук зазначив, що з отриманням номінацій (необхідних обсягів природного газу) від НАК "Нафтогаз України" склалася непрогнозована та складна ситуація: адже через невизначеність з ціною газу та затягуванням з боку монополіста, паперової тяганини - підпримства ТКЕ не можуть вчасно спрогнозувати та отримати необхідний енергоресурс, хоча сповна за нього розраховуються та надають в строк всі необхідні документи. Так, лише за останній місяць довелося тричі переукладати підписання договорів.

Представники ОСББ області також одноголосно висловили незадоволення діями "Нафтогазу", адже змушені по кілька разів підписувати та направляти постачальнику договори, в той же час залишаючись без тепла та ризикуючи бути від'єднаним від газопостачання.

Тож, щоб запобігти даній критичній ситуації, ПАТ «Хмельницькгаз» оперативно повідомлятиме органи влади, підприємтва ТКЕ, НКРЕКП, а також громадськість про отримання письмових доручень на відключення  від компанії НАК «Нафтогаз України». 

Водночас, попередньо, державний регулятор відхилив звернення операторів ГРМ (облгазів), не відключати тепломережі за дорученням «Нафтогазу» та зобов’язав заключити договори на припинення газопостачання. Тож, якщо після отримання доручення НАКу на відключення, протягом двох (!) днів ТКЕ не врегулюють питання з монополістом, - "Хмельницькгаз" змушений буде припинити газопостачання на вказані об’єкти.

Технічний директор ПАТ "Хмельницькгаз" Олександр Лоб поінформував, що вимушені припинення газопостачання підприємствам ТКЕ можуть мати непередбачувані наслідки технічного характеру. Адже, якщо розмерзнеться та буде виведена з ладу система опалення, то можуть бути пошкоджені і зовнішні мережі теплопостачання, зокрема, також і в оселях споживачів, як це було при техногенній катастрофі  в м. Алчевську.

Наразі на законодавчому рівні не заборонено «Нафтогазу» відключати котельні взимку.  При цьому, ПАТ «Хмельницькгаз» в даній ситуації є лише інструментом для виконання рішень монополіста.

Детальніше про прес-конференцію можна дізнатись за посиланням на ТРК "Місто" http://mistotv.com/26997, на ТРК "Ексклюзив" http://tv7plus.com/bez-nominatsiy-otzhe-bez-gazu-za-shho-hmelnitskgaz-vid-yednuvatime-vid-merezhi/, новинному сайті "Всім" https://vsim.ua/Podii/opalyuvalniy-sezon---pid-zagrozoyu-chomu-hmelnichanam-mozhut-vimknuti--10735717.html