Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Прес-релізи

25.07.2018 / 11:39

Споживання газу на Хмельниччині в першому півріччі зменшилося на 3%

За 6 місяців 2018 року загальний обсяг споживання природного газу у Хмельницькій області склав 377 млн. куб. м, що на 3,4 % менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Промислові споживачі та населення зменшили використання енергоносія відповідно на 9% та 6%. Споживачі ж бюджетної сфери неістотно збільшили використання газу на 1%. В результаті ПАТ «Хмельницькгаз» недоотримало понад 11 мільйонів гривень запланованої тарифної виручки, яка є єдиним джерелом фінансування робіт з обслуговування і модернізації газових мереж. 

 «Тарифна виручка компанії зменшується разом з обсягами споживання Тому, ми не маємо змоги в повній мірі реалізовувати Інвестиційну програму, закупляти необхідну техніку чи матеріали», - говорить технічний директор «Хмельницькгазу» Олександр Лоб. - За півроку на виконання Інвестпрограми маємо лише 30% фінансування необхідних запланованих заходів».

 Тому ПАТ «Хмельницькгаз» вимушено відкладає першочергові роботи на осінній  або навіть зимовий періоди. Зараз "ПАТ "Хмельницькгаз" отримує  лише 71 коп. з ПДВ за розподіл одного кубометра природного газу.

 За рахунок  цих коштів проводиться модернізація та капітальний ремонт газових мереж та споруд на них, забезпечується функціонування аварійно-диспетчерської служби, Центрів обслуговування клієнтів, здійснюються ремонти та повірка лічильників, виплачується заробітна плата тощо. Тільки в 2017 році збитки підприємства  від здійснення діяльності по розподілу природного газу склали 24,3  млн. грн.

Джерело: