Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Прес-релізи

24.05.2018 / 13:36

Через виявлені порушення «Хмельницькгаз» припинив газопостачання майже 400 споживачам

З початку року фахівці ПАТ «Хмельницькгаз» уже провели інвентаризацію газових приладів у 89 тис.споживачів газу Хмельниччини. Спеціалісти компанії виявили 82 випадки самовільного встановлення газового обладнання та 250 несправних приладів, також 25 порушень в роботі димовентиляційної системи

Перевірка газівниками здійснюється щомісяця комплексно відповідно до затверджених графіків. При цьому перевіряється герметичність системи газопостачання, наявність тяги у димовентиляційних каналах, а також  відповідність встановлених приладів до зареєстрованих.

«Досить часто споживачі переплановують приміщення, з’єднуючи житлові кімнати з кухнями та приміщеннями, в яких працюють газові прилади, що є неприпустимим.  Крім того, не перевіряють тяги, втручаються в роботу димовентиляційної системи, наражаючи на небезпеку цілий будинок чи під’їзд, - говорить головний інженер ПАТ «Хмельницькгаз» Сергій Смолінський. – Найчастіше виявлені нами порушення пов’язані з експлуатацією несправних та бувших у використанні газових приладів, їх самовільними ремонтами».

Літо – найкращий час для приведення у відповідність газових приладів та системи газопостачання. Для цього необхідно звернутися у Центри обслуговування клієнтів або газові компанії за місцем проживання. Крім того, важливо перевірити димо-вентиляційну систему.

Нагадуємо, що відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватному секторі – на власників (орендарів). Саме балансоутримувач  повинен перевіряти або залучити фахівців сторонніх організацій, які мають відповідні дозволи Держпраці на проведення даного виду робіт.

 

Джерело: