Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Пресрелізи

28.02.2017 / 16:45

До квітня 2017 року ПАТ «Хмельницькгаз» завершить програму із встановлення будинкових лічильників

В першому кварталі 2017 року ПАТ «Хмельницькгаз» планує обладнати будинковими лічильниками газу ще 85 будинків, в яких споживачі використовують блакитне паливо лише для приготування їжі. Таким чином, компанія забезпечить виконання одного із пунктів інвестиційної програми, якою було передбачено встановлення майже півтисячі таких приладів.

Відповідно до рішення державного органу - Національної комісії, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у 2016 році для споживачів, які використовують природний газ лише для приготування їжі, передбачене безкоштовне встановлення загальнобудинкових лічильників. Такий крок дозволив уникнути суттєвого підвищення тарифу на розподіл газу та забезпечив споживачам сукупну економію у майже 5 млрд. грн. в межах держави. Адже, сьогодні вартість загальнобудинкового лічильника для одного спожива обходиться всього у 345 грн., в той час, як індивідуальний майже в п’ять разів дорожче. Окрім того, встановлення будинкових лічильників дає змогу в найкоротший термін повністю облікувати природний газ в області, що в умовах дефіциту вітчизняного енергоресурсу є питанням державної ваги.

Так, станом на 1 березня 2017 року ПАТ «Хмельницькгаз» вже встановив майже 400 будинкових приладів, що становить приблизно 80% від передбачених в інвестиційній програмі. Таким чином, до кінця першого кварталу 2017 року компанія планує встановити ще 85 загальнобудинкових лічильників газу.

«Зусиллями нашої компанії та завдяки постійній роз’яснювальній роботі зі споживачами, ми намагаємося виконувати одне із найважливіших завдань інвестиційної програми – забезпечення обліку газу, що передбачає встановлення майже півтисячі будинкових лічильників. Таким чином, вже найближчим часом споживачі зможуть назавжди відійти від поняття норми споживання, які постійно змінюються урядом. Якщо ж споживач, не захоче сплачувати за показаннями будинкового лічильника, він за свій кошт може встановити індивідуальний. Пільгові категорії споживачів для встановлення індивідуального лічильника можуть звернутися із заявою в органи соцзахисту», - зазначає технічний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб.

Тим часом, споживачів, які перешкоджають впровадженню обліку газу та встановленню безкоштовних лічильників, і водночас не встановлюють їх за свій кошт, законодавство зобов’язує переводити на граничні норми споживання. Відповідний акт про відмову складається з представниками місцевого НКРЕКП. Після цього місячне нарахування за газ для споживачів, які мають лише газову плиту та централізоване гаряче водопостачання, становитиме 9,8 кубометрів на особу, якщо встановлені газова плита, а централізоване гаряче водопостачання відсутнє -   18,3 м.куб. на особу. На сьогодні споживачі майже 50 будинків у м. Хмельницькому вже переведені на визначені законодавством граничні норми споживання.   

  Довідка:

ПАТ «Хмельницькгаз» здійснює розподіл природного газу на території Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району) усім категоріям споживачів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 700 млн.м.куб. природного газу. ПАТ «Хмельницькгаз» забезпечує природним газом майже 400 тис. домоволодінь Хмельниччини. Загальний рівень газифікації області складає більше 80%, протяжність газових мереж – 17 тис.км.Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області, що надає гарантовані робочі місця 2 тисячам працівників, стабільно входить до п’ятірки найбільших та сумлінних платників податків Хмельниччини. До бюджетів усіх рівнів ПАТ «Хмельницькгаз» у 2016 році сплатив понад 95 млн.грн.

 

Джерело: