Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Прес-релізи

10.05.2018 / 10:04

За опалювальний період фахівці «Хмельницькгазу» виявили 70 крадіжок газу

З початку опалювального періоду 2017-2018 років «Хмельницькгаз» виявив 70 фактів незаконного споживання газу. Зокрема, 13 втручань в роботу лічильників, 8 самовільних врізок в систему газопостачання, переважно в приватному секторі. Окрім того, зафіксовано 49 випадків самовільного відновлення споживачами газопостачання. Своїми протизаконними діями порушники завдали збитків державі на суму більш як 1 млн грн.

 

Значну частину крадіжок енергоносія газівники виявляють під час зняття лічильників на державну повірку, а також при візуальній перевірці цілісності пломб та лічильного механізму. При виявлених пошкодженнях, прилади обліку відправляють на державну експертизу для підтвердження або спростування фактів втручання з метою зменшення показань.

Водночас, окремі споживачі, яким було припинене газопостачання через багатотисячні борги, продовжують незаконно використовують газ. Так, з початку року фахівцями компанії виявлено 5 врізок до підземних газопроводів та 27 випадків самовільного відновлення газопостачання. Усі порушники від’єднані від газопостачання, крім того, згідно Кодексу газорозподільних систем, їм нараховані відповідні штрафні санкції.

«У розпорядженні «Хмельницькгазу» - найсучасніше обладнання, що дає можливість нашим спеціалістам виявляти незаконне використання енергоносія, - інформує технічний директор Олександр Лоб. – За допомогою відеоінспекційних камер та трасошукачів виявляємо крадіжки газу, навіть не відвідуючи помешкання».

Відповідно до законодавства, для порушників, які незаконно споживають газ, передбачене застосування штрафних санкцій. Середній розмір відшкодування коливається від 20 до 200 тис грн. Однак, більшість порушників визнають свою провину і сплачують штраф, тому кількість судових позовів незначна.

Наразі несанкціоновані втручання в газову мережу не лише завдають збитків державі, але й становлять загрозу для оточуючих. Як правило, несанкціоновані підключення здійснюють «фахівці з вулиці», що може стати причиною аварії чи вибуху. Тому ПАТ «Хмельницькгаз» звертається до подолян з проханням повідомляти про відомі факти крадіжок газу та інші порушення за телефонами компанії (067) 311 58 85, (0382) 71 72 13 за винагороду.

  

 

 

 

Джерело: