Контакт-центр (0382) 742-104
 
Контакт-центр (0382) 742-104

Розподіл

01.12.2015 / 14:59

Як вірно та оперативно передати щомісячні показання лічильника

Для того, щоб коректно відобразити фактичне споживання природного газу – споживачам Хмельниччини необхідно взяти за правило: щомісячно, станом на 01 число, знімати показання приладів обліку та передавати дані протягом перших днів місяця до свого газового господарства. Лише чіткий облік та самодисципліна дозволять користувачам газу бути впевненими, що сплачуватимуть лише за реально використаний газ. Зручніше за все передавати щомісячні показання, зареєструвавшись на сайті 104.ua через Особистий кабінет. У випадку відсутності фактичних показань лічильника - обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство.
У випадку відсутності фактичних показань лічильника - обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство. У випадку відсутності фактичних показань лічильника - обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство. ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

ПАТ "Хмельницькгаз" нагадує своїм споживачам: для того, щоб сплачувати лише за спожитий природний газ, - необхідно щомісяця фіксувати показання свого лічильника газу станом на 01 число та передавати їх ПАТ "Хмельницькгаз" з 1 по 5 число.

Від того, наскільки оперативно та достовірно споживачі  щомісячно надаватимуть  дані свого лічильника, - настільки вони коректно та вірно будуть відображені у рахунку-платіжці. Тому в разі ненадання споживачем  інформації щодо контрольних показань лічильника, обсяг використаного газу буде визначений розрахунковим (прогнозованим) способом.

Тож передати показання газового лічильника можна будь-яким зручним способом, зокрема:

 Способи передачі показань лічильника:

1
СМС-повідомленням на номер 7104 у форматі: Номер особового рахунку ХХХХХХХХХХ [пробіл] ХХХХХ, де ХХХХХХХХХХ – 10 цифр особового рахунку, ХХХХХ – показання лічильника (до 5 цифр). Наприклад: 1234567890 (пробіл) 12345
 
 
2
зафіксувати показання в Особистому кабінеті на сайті 104.ua (для реєстрації кабінету необхідно вказати номер особового рахунку і суму останнього платежу)
3
за номерами Контакт-центру (0382) 742 104 - цілодобово за допомогою IVR, користуючись підказками голосового меню. Увага! Показання приймаються без участі оператора, тому необхідно самостійно ввести особовий рахунок та показання лічильника
4
Електронною поштою contact@km.104.ua, вказавши номер особового рахунку або ПІБ та адресу, а також зазначивши показання лічильника на 1 число місяця
5
Зателефонувавши в Контакт-центр за номером:
(0382) 742 104


Контакт-центр працює у звичному режимі – щоденно, без вихідних, з 8 до 20.00 год.!

Споживачам варто перевірити, чи зафіксувалися передані показання лічильника в розрахунковій системі. Найзручніше це зробити через Особистий кабінет на сайті 104.ua або зателефонувавши до Контакт-центру.
Нагадуємо, що передані  показання відобразяться в системі не відразу. В залежності від способу передачі – на це знадобиться від кількох годин (при передачі через  Особистий кабінет на сайті 104.ua) до 5 робочих днів (електронною поштою).
 
Щомісячне надання показань лічильника газу допоможе уникнути розбіжностей між розрахованим та фактично спожитим об’ємом газу!

 

Якщо споживач не надав показання вчасно

Не отримавши вчасно фактичні показання лічильника, обсяги спожитого природного газу розраховує газорозподільне підприємство. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок (як розуміти та заповнювати рахунок див. тут).

 У такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином:

  • вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття;
  • здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати;
  • наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника

Вказані у відривному талоні рахунку показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку ТОВ "Хмельницькгаз Збут". ПРограма автоматично проводить перерахунок споживання та заборгованості за фактичними показаннями лічильника та записує у особовий рахунок. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.

Джерело: