Контакт-центр 044-36-46-104
 
Контакт-центр 0382 742 104
30.09.2016 / 12:38
Тариф на транспортування (розподіл) природного газу
ПАТ "Хмельницькгаз" надає послуги з транспортування природного газу розподільними мережами, а ТОВ "Хмельницькгаз Збут" безпосередньо постачає (продає) газ кінцевому споживачеві. Споживач оплачує за ці послуги так званий «тариф на газ» - якщо говорити більш точно, то «тариф на транспортування газу» і «тариф на постачання газу».
З 1 липня 2015 року ПАТ "Хмельницькгаз" транспортує, а ТОВ "хмельницькгаз збут" постачає газ споживачам Хмельниччини З 1 липня 2015 року ПАТ "Хмельницькгаз" транспортує, а ТОВ "хмельницькгаз збут" постачає газ споживачам Хмельниччини ФОТО: ПАТ "Хмельницькгаз"

Однак, споживачі, сплачуючи за газ, деколи навіть не знають, що входить в ціну газу. Щоб у споживачів не виникало плутанини з такими поняттями як «ціна газу», «вартість газу» і «тарифи на газ», в цій публікації чітко визначено, чим відрізняється ціна на газ від тарифу, які бувають тарифи, хто їх встановлює і від чого вони залежать.

Як формуються і ким встановлюються ціни на природний газ

 Ціна природного газу складається з:

- вартості газу, яка встановлена урядом України для населення та релігійних організацій, для промислових підприємств  та суб’єктів господарювання встановлюється постачальником. З цінами ви можете ознайомитися на офіційному сайті постачальника блакитного палива ТОВ "Хмельницькгаз збут".

- тарифу на транспортування газу розподільними трубопроводами, затвердженого НКРЕКП для ПАТ «Хмельницькгаз» у розмірі 595,20 грн. за 1000 куб.м. без ПДВ  (постанова НКРЕКП від 24 березня 2016 року N 453 "Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для ПАТ "Хмельницькгаз" зі змінами і доповненнями від 15.12.2016 № 2312).

- тарифу на послуги з транспортування природного газу магістральними трубопроводами для ПАТ "Укртрансгаз" на території ліцензованої діяльності ПАТ "Хмельницькгаз" у розмірі  137,50 грн. за 1000 куб.м. без ПДВ (постанова НКРЕКП від 29.12.2015 № 3159 «Про встановлення загального тарифу на транспортування природного газу, тарифів на транспортування природного газу магістральними та розподільними трубопроводами» (зі змінами, внесеними постановами НКРЕКП від 24.03.2016 № 420 та від 31.03.2016 № 552).

З діючими цінами на газ для всіх категорій споживачів Ви можете ознайомитися на офіційному сайті постачальника газу ТОВ "Хмельницькгаз збут".

Споживачі оплачують свою фіксовану ціну газу на рахунки із спеціальним режимом використання, які відкриті в державному банку. На сьогодні – це Хмельницьке обласне управління  АТ «Ощадбанк». Потім, на підставі алгоритму, затвердженого НКРЕКП, уповноважений банк розділяє ці кошти: перераховує вартість газу власнику енергоносія (газу), вартість послуг з транспортування газу розподільними трубопроводами– газорозподільним компаніям, третя частина - за постачання газу - постачальним компаніям; вартість транспортування магістральними трубопроводами - ПАТ "Укртрансгаз".

Таким чином, ПАТ «Хмельницькгаз» отримує свою частку коштів від споживачів у вигляді тарифів на транспортування розподільними газопроводами, а ТОВ "Хмельницькгаз збут" - за постачання природного газу.

Хто отримує кошти, які надходять від споживачів природного газу

Як НКРЕКП визначає та затверджує розмір тарифів

Структура тарифу на транспортування газу

На що витрачаються надходження від тарифів

Джерело: